Fešácký Amík se slušnou muskulaturou

Jsou auta, která skvěle doplní vaši jedinečnost. A pak jsou brutální káry, kterým je jedno, jak to máte vy. Dodge Challenger se netváří jako stylové auto, on je stylové auto! Bez debaty a na dvě stě procent. Přizpůsobte se mu, nebo běžte o dům dál… Hádáme, že uděláte to první. A rádi, protože tohle je pravá Amerika! Víte, co je muscle car? Říká se tak výkonným, a tedy „svalnatým“ americkým vozům s pohonem zadních kol, vyráběným v 60. a 70. letech minulého století. Dodge Challeger patří do party. Tento sportovní vůz koncernu Chrysler poprvé spatřil světlo světa v roce 1959. A pak se zrodil ještě několikrát. Dodge Challenger současné generace čerpá sílu ze své padesátileté legendární minulosti a zároveň jí vzdává hold.

Fešácký Amík se slušnou muskulaturou

Co je retro, je taky in

Jen se na něho podívejte. Je všechno, jen ne přehlédnutelný. Jde o to, jestli vy máte dost sebevědomí, abyste snášeli pohledy okolí? Protože Dodge Challenger, jehož největšími konkurenty jsou Chevrolet Camaro a Ford Mustang, v klidu unese, když přihlížejícím padá čelist. Je hrdý na svůj povedený retro vzhled: obrovská kapota, nízká silueta, velká kola, klasická kulatá světla. Designem se tohle velké dvoudvéřové kupé jednoznačně hlásí ke své sedmdesátkové minulosti.

Nastoupíte si? Sedíte sice ve sporťáku, ale hovíte si skoro jako ve vlastním obýváku. Široká a měkká sedadla, ergonomicky fajn řešený volant, slušný výhled ven do všech stran. V interiéru se rozhodně nebudete cítit stísněně. Když je něco americké, je to vždycky větší, než potřebujete.

Je pravda, že vzadu i v kufru by mohlo být o fous víc místa, ale na druhou stranu tenhle bourák tu není od toho, aby vozil vaši rodinku na výlety, víme? Od toho tu jsou jiná auta, ta moderní a nudná. Vy sedíte v Challengeru. A to v překladu znamená výzva.

Fešácký Amík se slušnou muskulaturou

Cesta je cíl

Ta největší „challenge“ ovšem dřepí pod kapotou. Silný motor, který když zapřede, budete vědět, že pravá americká road movie právě začíná. Dodge Challenger ale nevyráží trhat rychlostní rekordy, protože si nepotřebuje nic dokazovat. Je dost zkušený na to, aby věděl, že cesta je cíl. Muscle cars v tomhle nikdy nezklamou.

Sečteno a podtrženo: Dodge Challenger je jedno z nejrychlejších a nejvýkonnějších vozů vůbec. Jestli chcete silné auto, ovladatelné za deště, mrazu, vichru i krásného slunečného počasí, a k tomu dostatek komfortu, nesáhnete vedle.

Fešácký Amík se slušnou muskulaturou

Přejít zpět