Audi S8: Proleťte se stíhačkou

Nic neslyšíte, hovíte si v absolutním pohodlíčku a rychlost ani náhodou nevnímáte. Takhle se člověk cítí při jízdě v Audi S8, autě, které patří k tomu nejlepšímu, co ve výkladní skříni značky uvidíte.  

Audi S8: Proleťte se stíhačkou

Audi S8 je vůz pro skutečné muže. Dospělé muže, ale samozřejmě i dospělé ženy. Sedne lidem, kteří si chtějí dopřát to nejlepší, ale zároveň nemají potřebu být na silnici v centru pozornosti a něco si dokazovat. Jejich sebevědomí prostě odezvu okolí ke spokojenosti nevyžaduje. Audi S8 je stejné. Svou dokonalost dokonale maskuje nenápadností. I když okázalé je, o tom žádná. Ostře řezaná příď s úzkými světlomety nenechá nikoho na pochybách, že tohle je Audi.

 

Jestli toužíte po autě s duší sportovce, u S8 jste správně. Díky standardně nabízenému pohonu všech čtyř kol a s možností přepnout mezi komfortním a sportovním režimem jede… fantasticky, jinak se to říct nedá. Síla motoru vás možná zaskočí, na druhou stranu auto nijak nedává pocítit skutečnou rychlost, takže nezbývá než se hodně soustředit na dopravní předpisy. Nebude to snadné! Mohou za to dokonale pracující tlumiče, skvělé odhlučnění a posezení v sedačkách, které snad testovala princezna se zkušeností spaní na hrášku. Přetížení nemáte v podstatě šanci vnímat.

Audi S8: Proleťte se stíhačkou

Ticho, slyšíte to ticho?

S8 nenásilně a zcela samozřejmě zachovává směr, aniž byste se museli dotknout volantu. Nerovnosti si nechává pro sebe, respektive je předává k vyřízení automatickému podvozku. Nekymácí se, nenaklání, prostě uhání, jak má. A se stejnou samozřejmostí umí taky zastavit. Keramické brzdy odvádějí skvělou práci.

Říká se: jak nahoře, tak i dole. Pro Audi S8 platí spíš – jak zvenčí, tak uvnitř. Jestli vás nadchlo jeho chování na silnici, stejně blaženě si budete užívat i interiéru. V tomhle autě můžete hrát za jízdy „tichou poštu“ (nebo si užívat tiché domácnosti), protože odhlučnění je v kabině takřka absolutní, a je jedno, po jakém povrchu auto zrovna uhání. Jako řidiči moc práce mít nebudete, většinu toho za vás ochotně „oddřou“ asistenti.

Audi S8: Proleťte se stíhačkou

Komfort na maximum

Design vás neohromí, ostatně už jsme zmínili, že u Audi S8 hraje prim nenápadnost. Takže tu panují strohé pravidelné linie, jaké jste zvyklí vídat v moderních kancelářích. Ti, kdo milují Audi, ale nic jiného neočekávají. Co chybí na originalitě designu, vynahrazují technologie. Krom systému MMI, který má na starosti komunikaci s vozem, stojí za pozornost skvěle fungující virtuální kokpit.

To už jsme u komfortu, který v S8 dotvářejí prostor, skvělé posezení a použité materiály. Místa je uvnitř skoro víc, než potřebujete. Což platí i pro zadní sedadla, kam se pohodlně naskládají i vzrostlí cestující. Taky jde o největší vůz ve své kategorii. A nutno podotknout, že výhled ven je dokonalý.

Sedadla jsou odvětrávaná, mimořádně pohodlná, poskytují spolehlivou oporu a zároveň jsou ergonomicky tvarovaná, takže budete mít pocit, že vás konejšivě obemykají (cestou si můžete dopřát některou z masáží z bohaté nabídky). K pocitu pohodlí samozřejmě přispívá i výběr těch nejlepších materiálů. Sedadla jsou například potažena tou nejjemnější, dokonale zpracovanou kůží. A kůže obepíná vlastně většinu interiéru. Skoro by se dalo říct, že jízda v Audi S8 je tělo na tělo. Užijete si ji, i kdybyste nechtěli.

Audi S8: Proleťte se stíhačkou

Přejít zpět