Auto na splátky? Zájemců o úvěr přibývá

Nevyhovuje vám z nějakého důvodu uhradit plnou cenu vozu hned při koupi? Jestli je pro vás lákavější představa úvěru, ani zdaleka nejste sami. Zaznamenali jsme, že zájem o financování vozu formou splátek – alespoň u nás – meziročně výrazně narostl.

Auto na splátky? Zájemců o úvěr přibývá

Když jsme se podívali na profinancovanou částku za první čtvrtletí 2022 a porovnali jsme ji se sumou za stejné období letošního roku, vyšel nám na kalkulačce nárůst o 16 milionů. A to je hodně, je přece řeč o řádu stovek milionů. Přesně řečeno, jde o skok ze 103 na 119 milionů.

Abyste si to uměli konkrétně představit – mluvíme o celkem 88 profinancovaných automobilech, z nichž každý měl průměrnou hodnotu 2 500 000 korun. Ty nejluxusnější vozy ovšem tento průměr zásadně přesáhly. Klidně i na dvojnásobek, jako vůbec nejdražší model Mercedes-Benz G, který si jeho majitel pořídil na úvěr. Na splátky jsme prodali též Audi SQ7 a SQ8 a Porsche 911 v ceně pohybující se mezi třemi a čtyřmi miliony.

Vezmeme-li v potaz, že zájemci o tento způsob financování složili na začátku akontaci v průměrné výši 26 procent, pořád jde o sumu přesahující milion korun. A to je pro začátek slušný „balík“… Ale vážně, tak jako už nežijeme v době, kdy bylo zvykem nosit v peněžence výhradně hotové peníze, tak také není jediný „správný“ způsob platby za auto (a jakéhokoliv jiného spotřebního zboží) úhrada celé částky. Každý se může sám rozhodnout, jaký způsob mu nejvíc vyhovuje. Důležitý je výsledek, získat takový vůz, jaký si přejete a potřebujete.

Auto na splátky? Zájemců o úvěr přibývá

Přejít zpět