Bavte se s elektromobilem!

Auto na elektřinu je určitě ekologičtější řešení, máte-li potřebu svírat volant. Jeho koupí šetříte nejen přírodu, ale i svou peněženku. Málokdo vám ale řekne, že s elektromobilem je taky zábava!

Bavte se s elektromobilem!

Ti, kdo už elektromobil mají, na to přišli dávno. Ostatní zůstávají v zajetí mýtů, z nichž jeden považuje auta na elektřinu za nudná, tj. moc seriózní, upjatá, prostě příliš uvědomělá. Ale udržitelnost a hravost nespojují jen tři stejná poslední písmena.

Bavte se s elektromobilem!

Rozmazaná krajina za oknem

Nezávislé testy potvrzují, že zábava za volantem u elektromobilů nekončí. Naopak je srovnatelná s požitkem při řízení klasických silných sportovních a prémiových vozů. Není to jen dojem, ale exaktní potvrzení založené na faktech. Auta do zásuvky jsou dynamická, za což může vysoký točivý moment a okamžitý zátah elektromotoru. Navíc tím, že baterie jsou uložené v podlaze, se podstatně zlepšuje stabilita, a tedy i ovladatelnost elektrovozu.

 

Mercedes-Benz EQS vám může vyprávět. Jezdí tak tiše a hladce, že si ani neuvědomíte, jak rychle v něm právě svištíte. Nebo Porsche Taycan. Jestli je pro vás svižná jízda nade vše, sedíte ve správném voze. Lepší sportovní elektroauto asi momentálně nenajdete. Chcete-li přesto ještě jedno jméno, do třetice všeho dobrého je tu Tesla Model 3, nejprodávanější elektroautomobil loňského roku. Zrychlí z nuly na stovku zhruba za 4 sekundy – a dál už je to pak jenom lepší! Díky funkcím autopilota je to zároveň nejbezpečnější auto na světě.

Bavte se s elektromobilem!

Výbava jako u bohaté nevěsty

Tak skvělou výbavu, jakou má třeba Škoda Enyaq, se nemůže chlubit žádný jiný koncernový vůz a vlastně málokterá jiná značka. Do Enyaqu můžete chodit jako do kina. Head-up displej nad palubní deskou vám na zkoseném čelním skle přímo před oči promítá všechny podstatné informace. Rychlost, dopravní značky, systémy, které zrovna pracují.

Hravá je i armáda šikovných asistentů. „Parkování na dálku“ je něco jako hra s autíčkem na dálkové ovládání. Akorát prostřednictvím aplikace v mobilu ovládáte svoje velké auto. „Trénované parkování“ zas znamená, že jednou projedete nějakou trasu – třeba jen zacouváte do garáže, a napodruhé už ji auto samo zopakuje.

Bavte se s elektromobilem!

U zásuvky rozhodně sedět nemusíte

Hodně se mluví o dojezdu elektromobilů, přičemž mezi ty nejvýkonnější patří luxusní sedany. Tesla S udává dojezd přes 600 kilometrů, zmíněný Mercedes EQS až 870 kilometrů. Žádné elektroauto bohužel nejezdí na pránu, takže energii mu jednou dodat musíte. Automobilky usilovně pracují na tom, aby to bylo spíš později než dřív.

Zároveň se zvolna zahušťuje i síť dobíjecích stanic, přičemž ty ultrarychlé umí dobít baterii i za pár desítek minut. Ale to vám může být jedno (aspoň někdy), protože nabíjet elektromobil lze i z klasické domácí zásuvky. Jen je třeba vzít v potaz, že to zabere několik hodin. Což vy právě neřešíte, pokud nejste nuceni strávit tu dobu v bufetu na benzince, ale můžete čas vyplnit tím, co vás baví. Zajdete si do fitka, budete meditovat ve vaně, přečtete si román. Anebo dáte auto do zásuvky přes noc.

Tak co, pořád vám připadají elektroauta nudná?

Bavte se s elektromobilem!

Přejít zpět