Bentley umí zdobit i rozproudit adrenalin

Bentley je „fancy“ značka, luxusní, drahá, nóbl. Ale pozor, vozy téhle automobilky nejsou jen přepychové ozdoby. Například Bentley Continental GT je výkonný vůz se silným motorem, který neváhá na silnici použít.

Bentley umí zdobit i rozproudit adrenalin

Za Bentley se na ulici každý rád otočí, protože tak elegantní a do detailu propracovaná auta u nás jen tak neuvidíte. Ale bylo by nefér omezovat se v hodnocení jen na vizáž. Ostatně hezké holky, co jsou navíc chytré, tohle podceňování dobře znají. Bentley Continental GT je plné špičkové techniky a umí jí využít jak ve městě, tak na dlouhých cestách. A konečně i na okruhu, když na to přijde. Luxus a výkon v jednom, to už ostatně předznamenává označení GT. Sečteno a podtrženo: toužíte po komfortu, síle a špičkovém zpracování? Jste na správné adrese.

Bentley umí zdobit i rozproudit adrenalin

Pastva pro oči

Když se vrátíme ke vzhledu, Continental GT je celistvě a zároveň svalnatě působící vůz. Přitom nevzbuzuje dojem těžkého atleta, spíš štíhlého běžce.

A jestli jste se pokochali vnějším vzhledem, uvnitř vás čeká vysloveně pastva pro oči. Letěli jste někdy soukromým tryskáčem? Tak nějak to uvnitř nejspíš vypadá. Lakované dřevo, chrom a kůže, sladěné barvy, vkusné a nápadité prvky. Spousta propracovaných detailů, které se spojují v elegantní, harmonický celek. Posezení samozřejmě na nejvyšší možné úrovni, zároveň je interiér variabilní, praktické a také prostorný. Snadno se v něm zabydlíte, jako řidič i jako spolucestující.

Bentley umí zdobit i rozproudit adrenalin

Dobrodružství v pohodlí

Pod kapotou se skrývá silný motor, který ale nemá potřebu upozorňovat na svoje kvality zvlášť velkým hlukem. Spíš jen přede a notuje si s převodovkou. Když si sednete za volant a nastartujete, pochopíte, že design a propracovaný interiér jsou fajn, ale v Bentley Continental GT jde o víc. O skvělou jízdu. Z nuly na 100 to GT zvládne pod čtyři sekundy, jeho maximální rychlost je 333 km/h.

Auto přitom nehlučně „plyne“ po silnici, jako na magnetickém polštáři. Vy si jen tak užíváte, až pak mrknete na tachometr a vytřeštíte překvapeně oči, protože jste si neuvědomili, jakou rychlostí fičíte. Přitom to není čistě sportovní vůz, které vás nutí obětovat rychlosti pohodlí. Tady máte obojí nadávkované v příjemném poměru – ve prospěch komfortu samozřejmě. Samozřejmě hodně dělá vzduchový adaptivní podvozek a povedené odhlučnění.

Máte-li ale chuť na trochu sportovního „dobrodrůža“, vůz se nenechá přemlouvat a bude pod vaším vedením s radostí drandit po okresce. I když na v úvodu zmíněném okruhu by se mu nejspíš líbilo víc.

Bentley umí zdobit i rozproudit adrenalin

Přejít zpět