Dopřejte si prázdniny s Římem

Jeho ladné, esteticky čisté křivky potěší oko každého automobilového fanouška, ale stejně tak udělají dobře i milovníkovi s vytříbeným vkusem a citem pro design. Ferrari Roma je nádherný vůz. Svým minimalistickým retro vzhledem odkazuje na 50. a 60. léta minulého století. Je jako elegantní, uhlazený Ital v dokonale střiženém obleku, který dobře ví, že pravá krása tkví v jednoduchosti. Roma sice stojí v řadě spolu s dalšími modely Ferrari, které v posledních desetiletích získávaly jména podle slavných italských měst, ale přece jen – hlavní město je jen jedno, největší a nejslavnější.

Dopřejte si prázdniny s Římem

Ztělesnění zdravého sebevědomí

Posláním Ferrari Roma je zajistit svému majiteli příjemné a komfortní cestování. Tento vůz byl stvořený ke každodennímu používání a je příliš distingovaný, aby se rval na silnici s jinými drsňáky na čtyřech kolech. Umí to skvěle rozpálit, o tom žádná, nicméně bezhlavé a urputné závodění je už od pohledu pod jeho úroveň. Místo agrese a aerodynamické dokonalosti, jež jsou pro značku typické, je dominantním rysem Ferrari Roma elegance. Nepotřebuje nikomu nic dokazovat. Tohle auto prostě JE.

Když už je řeč o aerodynamice, ta se opírá o celkový tvar automobilu a přítlak se rodí spíše pod vozem než díky viditelných spoilerům. Přesto na zádi jeden aktivně regulovatelný výklopný spoiler je, linie vozu však nenarušuje. Jakkoliv může Ferrari Roma zvenčí připomínat staré zlaté časy, osobité pojetí vzhledu v porovnání s ostatními modely Ferrari se odráží také v interiéru.

Dopřejte si prázdniny s Římem

I spolujezdec má svá práva

Tento dvoudveřový grand tourer je nadupaný nejmodernějšími technologiemi. K dispozici je zástup bezpečnostních a komfortních asistentů a také široký nabídka v oblasti multimédií. Ve výbavě je například funkce přednárazového brzdění, adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek nebo hlídání mrtvých úhlů.

Pozoruhodná je koncepce palubní desky, jejíž symetrické uspořádání naznačuje, že Ferrari Roma není určené pro vlky samotáře. Slouží nejen potřebám řidiče, ale myslí i na spolujezdce, který tak díky velkým displejům může sledovat rychlost vozu nebo otáčky motoru a přitom ovládat navigaci, hudbu či klimatizaci. To se na dalekou cestu hodí. Mimochodem, jak daleko to máte do Říma?

Dopřejte si prázdniny s Římem

Přejít zpět