Lamborghini Urus: drsňák s pochopením pro rodinu

Že Lamborghini není pro lidi s rodinou? Bejvávalo. Do chvíle, než se objevilo SUV Urus, od přírody uřvaný a drsný sprinter, který ale umí na požádání zkrotit svou vnitřní šelmu a chovat se jako dobrácký bručoun. A pozor! Neztrácí přitom svou osobnost, pořád zůstává „lambem“.

Lamborghini Urus: drsňák s pochopením pro rodinu

Pryč jsou doby, kdy byl ideálním klientem značky Lamborghini muž se slabostí pro půvabné ženy, opulentní party a hlavně rychlá, drahá auta. Automobilka na něho myslí pořád, a právě proto do výrobního programu přidala esúvéčko. Aby díky zákazníkům, které život dovedl do bodu, kdy do top desítky životních priorit přidali manželku a děti, mohla financovat výrobu supersportů. Chytrý krok, protože Urus se víc než povedl. Dobře reprezentuje kategorii praktických SUV, zároveň nerezignuje na výkon. Lze s čistým svědomím říct, že v tomto případě se vlk nažral, přičemž koza zůstala celá.

Jistě, je to pořád lambo, takže si ho nekoupí nikdo, kdo si přeje stát se neviditelným. S Urusem, stejně jako s ostatními modely Lamborghini, se budete cítit, jako kdybyste se na ulici maloměsta procházeli v převleku Spidermana. Všichni na vás budou koukat. Mladí, staří, děti, úplně všichni.

Lamborghini Urus: drsňák s pochopením pro rodinu

Spříznění skvělou volbou

Urus ohromuje už svým atraktivním vzhledem, založeným na šestiúhelníkových tvarech. Ale i kdyby vás náhodou někdo přehlédl (což ale není možné), jistě nepřeslechne všechno to rozzuřené prskání, burácení a střílení. Demonstrace síly a zuřivého odhodlání, jak má být. Pořídili jste si býka – Urus je pojmenovaný po jednom z divokých předků domestikovaného skotu, tak si ho zkroťte.

Model je spřízněný s Audi Q8, ovšem tvůrčím způsobem a v nejlepším slova smyslu. Osobitý vzhled a německé technologie si padly do oka. Interiér má vychytaný design, vytvořený s použitím těch nejlepších materiálů, a také multimediální systém Urusu vychází z nejmodernějšího infotainmentu Audi. Povědomá je trojice displejů, jejich vzhled i ovladače. Potěší startovací tlačítko s červenou krytkou, které navozuje dojem, že po zmáčknutí Lamborghini Urus vystřelí jako stíhačka k nebesům. Příslušnost k letectvu mají evokovat i voliče jízdních režimů.

Lamborghini Urus: drsňák s pochopením pro rodinu

Dvě tváře jednoho zvířete

A teď to nejdůležitější, protože je jasné, že pohodlí je u Lamborghini vždycky až za výkonem. Urus trochu klame tělem, poněvadž nevypadá jako obr, ale dvě tuny jsou dvě tuny. Naštěstí technologie německé platformy je nastavena tak, aby „divoké zvíře“ podpořila a udržela stabilní za všech okolností. Adaptivní vzduchový podvozek, aktivní stabilizátory, pohon všech kol, veškerá technika má za jízdy práce až nad hlavu, protože Urus je jako střela.

Ale jak už jsme řekli, stačí pošoupnout páčku přepínače režimu, a ten drzý, arogantní vůz okamžitě zkrotne jako beránek, aby bezpečně odvezl vaše děti na kroužek keramiky. Místo řevu a všech těch teatrálních zvuků jen poklidně přede, jako každé jiné luxusní SUV. Zůstává na vás, jestli chcete vyrazit na hory nebo do školky. Urus vás spolehlivě a s plným nasazením doveze kamkoliv.

Lamborghini Urus: drsňák s pochopením pro rodinu

Přejít zpět