Mercedes-Benz GLA je jako dobrá kámoška

Mercedes Benz GLA je tu pro všechny holky, které vědí, že ve dvou se to táhne líp. Je to sympatické, přátelské, ale zároveň sebevědomé SUV, které nenechá svou majitelku ve štychu. Neláká jen na hezkou tvářičku, má svoje vnitřní kvality – věřte, že ve druhé generaci na sobě pořádně zamakalo. Jestli hledáte dobrou kamarádku, tady ji máte. Jistě, aby se ze sympatické známé stala přítelkyně, není to jen tak. Máte na okolí vysoké nároky, ale GLA ví, co se sluší, a jako kamarádka vás nezklame.

Mercedes-Benz GLA je jako dobrá kámoška

Dá vám vždy dostatek prostoru

Rozhodně vás do ničeho, nikam ani nikde nebude tlačit. V porovnání se svou předchůdkyní je sice o pár milimetrů kratší, ale zároveň širší a hlavně vyšší. Nabídne interiér, který je všechno, jen ne stísněný.

Chcete s sebou vzít dva psy, prádelník nebo víc párů bot, než kolik budete potřebovat? Kufr GLA to zvládne. Pár drobností můžete schovat i pod podlahu. Za příplatek nabízí nastavitelná zadní sedadla. Je pak jen na vás, jestli chcete víc prostoru v kufru, nebo zvýhodníte pasažéry vzadu.

Mercedes-Benz GLA je jako dobrá kámoška

Ráda komunikuje a je příjemná společnice

Uvnitř GLA se budete cítit báječně, protože interiér je ztělesněním komfortu a kvality. Což v případě tohoto „médi“ opravdu není fráze. Když se posadíte za volant, nebudete muset koukat na žádné drsňácky hranaté tvary. Před sebou budete mít na palubní desce dvojici krásně oblých displejů. Designéři se vytáhli!

Displeje zobrazují přístroje a infotainment. GLA stačí říct, co potřebujete – a obratem to budete mít. Vaše kámoška bude navigovat podle adresy, přepne rádio, zjistí vám počasí, změní osvětlení. Do konverzace ji vtáhnete, jakmile zmáčknete tlačítko na volantu, nebo nahlas vyslovíte Hej, Mercedesi. (Někdy stačí zmínit slovo mercedes jen mezi řečí a ona i tak hned zareaguje.) Celý tento multimediální systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) se spoustou sympatických funkcí je podobný tomu, co známe z ostatních mercedesů.

Mercedes-Benz GLA je jako dobrá kámoška

Je tichá, ale energická

Jakmile se GLA při jízdě trochu zahřeje, chová se díky patřičně odhlučněnému motoru tiše a kultivovaně. I podvozek má odhlučněný, tudíž vás na něm vás potichu a ladně přenese přes všechny nerovnosti. Že by se z vás snažila vytřást duši? Kdepak, srovná se i s většími výmoly a v zatáčkách vás nebude trápit přehnaným nakláněním.

Když jí třebas na konci vesnice důrazně dáte najevo, že je čas zrychlit, hned vás bez brblání poslechne. Jinak má ale ráda normální jízdu, žádné závodění. To sebevědomé holky nemají zapotřebí. Když ji pak na benzince pozvete na panáka, nenechá se pobízet. Je ale slušně vychovaná, takže si dá jen tolik (paliva), aby vás to nezruinovalo.

Přejít zpět