Mercedes-Benz třídy V: Moře místa, pohodlí i rychlosti

Dodávka? Vlastně ano, ale dá se to říct i výstižněji. Mercedes-Benz třídy V je velkoprostorový vůz, v němž není spousta místa vykoupena ani nedostatkem pohodlí, ani nižší rychlostí. Tenhle vůz je nekompromisní a nabízí všechno, co si můžete u auta přát.

Mercedes-Benz třídy V: Moře místa, pohodlí i rychlosti

Mercedes-Benz třídy V mají v oblibě firmy, což samozřejmě nepřekvapuje – už vzhledem k tomu, že díky třem řadám sedadel se dovnitř vejde až sedm cestujících. Nicméně právě z důvodu dostatečného prostoru se tento model v poslední době stává i oblíbeným rodinným vozem. Jistě i proto, že Mercedes si jako značka, která je spojovaná s maximálním luxusem, dal opravdu práci, aby vytvořil nejen dostatek míst k sezení, ale aby každému cestujícímu nabídl co nejvíc pohodlí.

Komfortem nemyslíme jen sedadla, i když ta jsou na delších i kratších cestách alfou a omegou. Ve třídě V jsou to tedy spíš křesla, možná lepší a vychytanější, než jaká máte doma v obývacím pokoji. Prostorná, měkká (ale zároveň ergonomická), s elektrickým ovládáním, ochladí vás i namasírují. Zaboříte se do polstrování, slastně vydechnete – a s největší pravděpodobností už nebudete chtít nikdy vystoupit!

Jako pohodlný a komfortní lze samozřejmě označit celý interiér ve znamení příjemného moderního designu a těch nejkvalitnějších materiálů, vychytaných technologií a jízdních asistentů. Těch jsou tu zástupy, starají se o všechno možné, od bezpečného brzdění po stabilizaci bočního větru. Jestli vám při představě dodávky naskakuje jako synonymum strohost, tak třída V je výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Mercedes-Benz třídy V: Moře místa, pohodlí i rychlosti

Facelift ku prospěchu věci

Třída V jako reinkarnace třetí generace Viana od Mercedesu se zrodila v roce 2014. O pět let později (během této doby si vůz pořídilo 200 tisíc zákazníků, takže komerční úspěch) došlo na facelift. Změnila se přední část vozu, tedy nárazník, struktura masky chladiče i světlomety – to aby model vzhledově víc připomínal osobní vůz než dodávku. Což se také podařilo. Ani interiér nezůstal stejný, ale o tom hlavním, tedy o nadpozemsky pohodlných sedadlech už řeč byla.

Důležitá změna se odehrála pod kapotou, kdy si díky silnějšímu motoru rozhodně nebudete stěžovat na nedostatečný výkon. Povězme to takhle: zrychlení z nuly na sto za 11 sekund a maximální rychlost 195 km/h. A facelift přinesl také automatickou převodovku 9G Tronic, která pracuje poslušně, rychle a plynule. Samotnou jízdu si budete užívat, jako byste seděli v osobním voze. Vždyť do tohoto MPV se nastupuje příjemně jako do esúvéčka a zároveň nesedíte nijak vysoko. A kromě pohodlného sezení máte jako řidiči skvělý výhled a spoustu místa okolo.

Mercedes-Benz třídy V je velké auto, které nejenže rychle jede, ale také rychle reaguje. Jak čile se umí chovat, pochopíte zejména při jízdě ve městě. Prostě ať se vydáte kamkoliv, přes půl kontinentu nebo jen na nákupy do vedlejšího města, ať povezete dědečka nebo generálního ředitele, bude to fajn cesta. Pro vás jako pro toho za volantem, ale i pro vaše spolucestující. Žádný div, že objednají-li si u nás zákazníci dovoz auta ze zahraničí, velmi často jde o Mercedes-Benz třídy V.

Mercedes-Benz třídy V: Moře místa, pohodlí i rychlosti

Přejít zpět