Mercedes chodí do géčka

Jak dobrá byla Mercedes Jellinek studentka a jestli ve škole, kam chodila, měli třídu G, netušíme. Zato víme jistě, který z vozů automobilky s dívčiným jménem v názvu zaslouženě patří k rodinnému stříbru. Seznamte se a nechte se okouzlit Mercedesem třídy G.

Mercedes chodí do géčka

Kolik znáte výrobků, které se drží na trhu bezmála padesát let? A víte, kolik jich za tak dlouhou dobu prakticky nezměnilo vzhled? Mercedes třídy G patří mezi ně. V nezaměnitelném, nadčasovém, „hranatém“ designu sjíždí z výrobní linky už od roku 1979. Větším mazákem je snad jedině Porsche 911, které drží tradici o patnáct let déle.

Chcete vědět, co ještě je na tomhle krasavci obdivuhodné?

 

 

Nikdo si netroufá mu konkurovat

Těžko říct, jak to ten chlapík dělá, ale je tak dobrý, že de facto nemá rovnocenného soupeře. Je skvělý v terénu, kde umí stoupat do strmých kopců a bezpečně z nich sjíždět, dokáže se srdnatě brodit vodou. Snad jedině Land Rover Defender se s ním může poměřovat. Ale na silnici? Tam je Mercedes třídy G nezpochybnitelným králem. Jeho jízdní vlastnosti jsou ohromující, o komfortu a výbavě nemluvě.

 

Mercedes chodí do géčka

Podařilo se mu proniknout z terénu do ulic

Přitom Mercedes třídy G se narodil, aby pracoval, a jeho silniční potomci vznikly teprve časem. Ze zarostlého zálesáka se tak proměnil ve lva salónů, nebo aspoň asfaltu. Umí se umně a bezpečně pohybovat ve společnosti jiných aut, je vybavený sadou asistenčních systémů, včetně aktivního asistenta pro jízdu v pruzích, který rozpozná, když se ocitnete mimo pruh a umí vás vrátit zpátky do bezpečí. Při parkování pak oceníte speciální sadu s kamerou 360°.

Mercedes chodí do géčka

Nabízí interiér hodný limuzíny

Mercedes třídy G klame tělem. Pod „fasádou“ drsného off-roadu objevíte překvapení. Prostorný interiér nabízí pohodlí srovnatelné s vlastním obývákem. Jen si to představte: aktivní ortopedická sedadla ve spojení s integrovanými inteligentními systémy nabízejí programy s výmluvnými názvy jako Vitalita, Radost, Pohoda nebo Osvěžující spánek. Je libo aktivizační hudbu, masáž, nebo příjemné proudění vzduchu? „Méďa“ v nejnovější generaci tohoto modelu udělá pro vaše pohodlí a bezpečí cokoliv! A to jsme zapomněli na podvozek s adaptivním nastavením tlumení a devítistupňovou automatickou převodovku 9G-TRONIC.

Mercedes chodí do géčka

Pohání ho motor ze supersportovního kupé

To nejlepší se ale skrývá pod kapotou. Mimořádně výkonný motor, jakým se pyšní i supersportovní AMG GT – 4.0 V8 BiTurbo. To platí pro nejmladší generaci W464, přičemž ta předchozí, W463, mohla mít dokonce 6.0 V12 s dvojicí turbodmychadel.

Kdyby Mercedes tušila, jakému modelu (kromě jiných) propůjčila jméno, jistě by si nepřála nic jiného než šlápnout na plyn a vyzkoušet si ten zázrak na vlastní kůži. Myslíte, že by se jí jízda líbila? A co vám?

Mercedes chodí do géčka

Přejít zpět