Mercedes S: Skvělé s(v)ezení v luxusním salonu

Mohli bychom napsat, že v tomhle „méďovi“ spočinete jako v pohodlí vlastního obýváku. Jenže co když váš obývák NENÍ zdaleka tak pohodlný? Mercedes-Benz v poslední generaci třídy S je totiž nejvíc. Čeho? Úplně všeho!

Mercedes S: Skvělé s(v)ezení v luxusním salonu

Kdyby byl Mercedes školou povinný žák, hned byste poznali, že chodí mezi ty nejlepší z nejlepších. Třída S, celým názvem „Sonderklasse“, tedy „speciální třída“, byla oficiálně zavedena před 50 lety pro modelovou řadu 116. Dodnes symbolizuje to stejné. Vždy představuje vlajkovou loď značky, která je ztělesněním toho nejlepšího, co Mercedes-Benz umí nabídnout.

Mercedes třídy S je nejprodávanější luxusní sedan na světě. Konzervativní a zároveň inovativní – přesně na těch správných místech. Ještě jste se v něm nesvezli? Pak vám zatím zůstává skutečný význam slova „luxus“ utajený.

Když vám řekneme, že se v případě tohoto vozu propojuje luxus s maximální bezpečností a nejvybranějším pohodlím, budou to jen slova. Jakmile je ale jednou prožijete na vlastní kůži, „eskovému méďovi“ propadnete a už se ho nevzdáte. I Mercedes-Benz potvrzuje, že loajalita zákazníků je u této modelové řady velmi vysoká. Přibližně 80 procent zákazníků, kteří dosud v západní Evropě jezdí s vozem Třídy S, se pro vůz této německé značky rozhodne znovu a znovu.

Přijďte pobejt

Mercedes-Benz třídy S není jen obývák, umí se proměnit v pracovnu i ložnici. Jaký prostor potřebujete, takový si snadno vytvoříte. Interiér zůstane elegantní a současně minimalistický, takže vás nic nebude rušit od práce ani od odpočinku.

Sedadla jsou v třídě S jednoduše úchvatná. Připomínají vlídné posezení v moderním kinosále. Nebo lehátko v masážním salónu, ostatně máte tu k dispozici 10 různých masážních programů! U zadních sedadel pak vybíráte z 5 různých variant podle toho, jestli chcete pracovní prostor, nebo spíš odpočinkovou zónu.

Ale to vše jsou „vedlejšáky“. Samozřejmě jste pořád v autě, a tak sedadlo stále funguje jako plnohodnotná základna pro řidiče, který musí hlavně bezpečně dopravit sebe i posádku do cíle. Jen si představte, že na vašem pohodlí při řízení pracuje v sedadlech až 19 elektromotorů. Už jistě chápete, že nohy ani záda vás po dlouhé jízdě bolet nebudou.

Mercedes S: Skvělé s(v)ezení v luxusním salonu

Asistenti jsou vám vždy k ruce

Jízda bez nehod, to není v případě třídy S žádná fráze. Jako řidiči se můžete opírat o armádu vychytaných asistentů, kteří vám jakékoliv bourání prostě zatrhnou. Dají vám vědět včas, že se něco chystá, takže stihnete zareagovat.

Parkování? Zapomenete, že jste kdy měli potíže vjet do řady zaparkovaných aut. Asistent to zařídí za vás. A další fešák, ten co je zodpovědný za dálkově ovládané parkování, vám umožní auto ovládat na chytrém telefonu – při zajíždění na parkovací místo, nebo vyjíždění z parkovacího místa.

Mercedes S: Skvělé s(v)ezení v luxusním salonu

Displeje kam se podíváš

A je tu také interiérový asistent MBUX, schopný rozpoznat různé řidičovy nápady. Díky kameře na stropní ovládací jednotce a algoritmům se od vás dokáže učit. Neunikne mu vaše otočení hlavy, pohyby rukou ani řeč těla, na což reaguje zapnutím příslušných funkcí vozu. Pokud se třeba jen rychle podíváte přes rameno směrem k zadnímu oknu, interiérový asistent MBUX už spěchá stáhnout sluneční roletu.

 

Ano, MBUX, tedy Mercedes-Benz User Experience, je skutečná perla třídy S. Zahrnuje třeba i nový displej 3D pro řidiče, který po stisknutí tlačítka poprvé umožňuje prostorové vnímání obrazu, aniž byste potřebovali 3D brýle. Lahůdka, že? MBUX se umí učit, a tak stále vydatněji pomáhá s řízením vozu. Ve své druhé generaci je podstatně pokročilejší, a jestli to takhle půjde dál, možná to za pár let vezme komplet za vás.

Mercedes S: Skvělé s(v)ezení v luxusním salonu

Vaše pozadí spočine na polštářku

Nejde jen o „běžný špičkový“ jízdní komfort. Airmatic spojuje v jednom systému výhody více typů podvozků. Vybíráte mezi komfortem a dynamikou, čemu se chcete přiblížit? E-active body control zas dokáže vyhodnotit jízdní situaci, rychlost a naložení vozu, a podle toho pak zajistí odpovídající stupeň tlumení. Při hrozícím bočním nárazu pak umí zařídit nadzvednutí karoserie, takže při srážce je dotčena spodní část vozu.

Mercedes třídy S často vozí pracovně vytížené lidi, top manažery a ředitele firem, kteří mají plnou hlavu odpovědného řízení své firmy. Aspoň že velkou část TOHOTO řízení můžou přenechat s plnou důvěrou žáku třídy S.

Přejít zpět