Mercedes třídy V odveze rodinu i pracovní tým

Proč byste měli jezdit na služební cestu dvěma auty, když můžete jen jedním? A proč nechávat babičku doma, když se vydáváte na dovolenou? Mercedes-Benz třídy V je hodně pohodlné MPV, které má rádo velkou společnost a řídí se tak snadno jako osobák.

Mercedes třídy V odveze rodinu i pracovní tým

Je to tak, Mercedesu se podařilo radikálně změnit zavedenou představu o dodávce. V pojetí trojcípé automobilky je to něco jako „MPV limuzína“. Jde o třetí generaci Viana, která přišla na svět v roce 2014 a dnes si říká třída V. Má za sebou facelift, ale nijak zásadní, protože proč měnit něco, co funguje, že… Co se ale změnilo, je míra komfortu. Jízdního i uživatelského.

Mercedes třídy V odveze rodinu i pracovní tým

Jako na létajícím koberci

Vzduchový podvozek Airmatic je úžasný vynález, který nedovolí, abyste za jízdy trpěli jakýmkoliv nepříjemným nadskakováním. Nerovnosti na silnici vás už nemusí zajímat.

Samozřejmě přes propadlý kanál nebo díru, která by spolkla medvěda, vás ani Airmatic nepřenese, přece jen nemá křídla. Ale dopady těchto protivných překážek podstatně zmírní – už díky možnosti nastavit různé režimy tlumení. Záleží na aktuálně zvoleném jízdním režimu, každopádně třída V zvládne třeba i polňačku. Na ní se malinko nadzvedne, aby při vyšších rychlostech naopak trochu „přičapnula“, což vylepší stabilitu a taky sníží spotřebu.

Mercedes třídy V odveze rodinu i pracovní tým

Mini lázně vzadu…

Neucítíte nic než příjemné pohupování a pro spolujezdce bude těžké odolat malému šlofíku. Zvlášť když obsadí některou ze sedaček v poslední řadě. Stačí posunout sedadlo před sebou a natáhnou si pohodlně nohy. Místa je uvnitř dost. Tři řady sedadel pro 7 lidí. Babičky nemají sedět doma!

A to jsme ještě nezmínili komfort speciálně na zadních sedadlech, nabízených v nejvyšší verzi výbavy. Kdo se posadí, nebude už chtít vystoupit. Prostorná sedadla, s elektrickým ovládáním, která umí zahřát i ochladit a ráda vás namasírují… Tohle doma určitě nemáte!

Mercedes třídy V odveze rodinu i pracovní tým

… fajn společnost vpředu

Vpředu se ale taky budete mít parádně. Pohodlný posez a tak akorát nakloněný volant – ani vám nepřijde, že řídíte dodávku. Spolujezdec si může za jízdy popovídat s vychytaným MBUX systémem. Stačí zavolat staré známé „Hej, Mercedes“ a hned zjistí, jaké je počasí v místě, kam jedete, nebo jak se tam vůbec dostanete. Hlasovým ovládáním se řídí jak infotainment, tak ovládání funkcí vozu. A protože sedíte v Mercedesu, nechybí ani spousta asistenčních a bezpečnostních systémů. Nejspíš by vydaly na samostatný článek.

Jedete-li na služební cestu, můžete si v autě všichni dohromady udělat poslední strategickou poradu před schůzkou u klienta. V Mercedesu třídy V pro to máte všechny podmínky. A na soukromých cestách? Tohle auto vám poskytne nejen pohodlí, ale taky svobodu a hodně soukromí.

Přejít zpět