Porsche 911: Diamant v garáži i na silnici

Chceme-li krásu a poctivé provedení, často nezbývá než z jednoho slevit. Porsche 911, typ 964 Carrera RS 2R, je výjimka potvrzující pravidlo. Je to nádherné auto, které i po letech projevuje výjimečné kvality. Jedno pro vás máme. Přináší perfektní svezení i investiční příležitost!

Porsche 911: Diamant v garáži i na silnici

Porsche 911 964 Carrera RS 2R z roku 1992, které shodou okolností právě slaví 30. narozeniny, je možná nenápadné, zato vzácné a výjimečné. A je třeba říct, že i po třech dekádách se v tomto sportovním modelu snoubí energie divoce skotačícího hříběte s temperamentem dospělého, ušlechtilého koně. Konkrétně vůz v naší nabídce to stoprocentně splňuje i proto, že je v perfektním stavu, po kompletní profesionální renovaci a s dvouletou zárukou.

Porsche 911: Diamant v garáži i na silnici

Osvědčená silueta, zbrusu nové díly

Vrozené charisma Porsche 911 (964) je omamné a zkušenosti mu neubírají na kráse, naopak dodávají na oduševnělosti. Chcete-li věcnější popis, třetí generace Porsche 911 s interním označením 964 zkombinovala siluetu klasického modelu s velmi moderní technikou. Výsledek je bez přehánění dechberoucí!

Automobilka právě procházela ekonomicky složitým obdobám a Porsche 964 jí pomohlo tuto těžkou dobu zvládnout. Konkrétně model 911 Carrera 2 s pohonem zadních kol uvedla firma na trh v roce 1989 a jeho vůbec nejlákavější provedení RS, které se lišilo zásadním odlehčením a snížením podvozku, poslala do sériové výroby v roce 1992.

Spolu s kupé se objevily také verze Sport a Touring. Pro všechny tři modifikace platilo, že pod tradičně elegantní karoserií, která si vyžádala jen minimální inovace, se skrývalo 85 procent nově zkonstruovaných dílů. Zrodil se dokonalý sportovní vůz, jemuž není co vytknout. Labužník spokojeně zamlaská, motorista blaženě povzdechne.

Porsche 911: Diamant v garáži i na silnici

Skvělá investiční příležitost

A netvrdíme to jen my. Porsche 911 (964) se poslední dobou dostává do kurzu. Zájem roste, a stejně tak i ceny. V tomto případě si dovolíme říct, že se tak děje oprávněně. Na rozdíl od „přifouklých“ rychlokvašek má devětsetjedenáctka kvalitní provedení a na sportovní jízdu v ní hned tak nezapomenete. Vlastně ji budete chtít opakovat znovu a znovu.

A věřte, že najeté kilometry nejsou znát ani na autě, které neprošlo speciální renovací. Na tachometru může mít pár set tisíc, možná sedačky budou mírně osezené a lak nebude vypadat jako z továrny, ale ve voze nebude nic vrzat, skřípat ani drnčet. Zkuste se podívat na auta srovnatelného stáří u jiných značek.

Porsche 911 má našlápnuto stát se rodinným stříbrem!

Přejít zpět