Porsche Taycan – elektromobil na jedničku s hvězdičkou

Porsche Taycan 4S si získává srdce motoristických nadšenců, kudy jen projede. A není divu. Umí nadchnout vzhledem i výkonem a zároveň zvedá prestiž elektromobilů, k nimž je řada lidí stále skeptická. Je to vůz rychlý jako blesk, a stejně rychlé je i jeho dobíjení.

Porsche Taycan – elektromobil na jedničku s hvězdičkou

Porsche Taycan 4S je od pohledu sebevědomé auto. Ovšem není to žádný nafoukaný floutek, kterému se roztřesou kolena při vidině první výzvy. Tento model už má něco za sebou, ostatně shodou okolností právě teď na začátku listopadu 2022, tedy tři roky po zahájení výroby, sjel z výrobní linky v závodě v Zuffenhausenu v pořadí jubilejní stý tisící vůz. Nejde tedy o to, že  Taycan chválí propagační brožury výrobce. Jeho plusy oceňují především reální uživatelé, ať už ho mají doma v garáži, nebo měli štěstí si ho vyzkoušet.

Jako třeba novináři z redakce německého časopisu Auto Bild, kteří s tímto automobilem absolvovali 100 tisíc kilometrů dlouhý test. V jeho závěru konstatovali, že Taycan je prostě nepřehlédnutelný a budí na cestách velkou pozornost.

Porsche Taycan – elektromobil na jedničku s hvězdičkou

Rychle se dobíjí

Ale co hlavně, pochvalovali si, že ačkoliv jde o auto na elektrický pohon, je to prostě pořád skvělé Porsche se všemi svými notoricky známými přednostmi.

Taycan 4S má dojezdovou vzdálenost přibližně 300 kilometrů, ale díky rychlému nabíjení je vhodný i na dlouhé trasy. Za pár minut ho nabijete natolik, že znovu nabere sílu spolknout další pořádnou dávku kilometrů. Máte-li k dispozici dost výkonnou nabíječku, za 20 minut se Taycan dostane na 80 procent výkonu. Je jen na vás, jestli mu dáte „napít“ v dobíjecí stanici, nebo do něho zapíchnete konektor vhodný do běžné 230V zásuvky.

Oceníte jeho praktickou povahu

Měli bychom ale říct, že ačkoliv Porsche Taycan 4S vypadá jako závoďák a umí jezdit jako závoďák, je to elektromobil jako stvořený pro běžné používání. Nemusíte s ním na okruh, abyste se příjemně svezli. Doveze vás, kam potřebujete, jako elegantní, tichý, spolehlivý společník, který nešetří komfortem.

Jak už bylo řečeno, pochvalám a obdivným pohledům okolí zřejmě neujdete. A protože design Taycanu je víc než povedený, vyjdete z toho jako majitelé, kteří při výběru vozu jasně prokázali ten nejlepší vkus. Taycan se vyznačuje čistými liniemi a tvary, od pohledu je však jasné, že jeho rodina je Porsche. Také design interiéru je dovedený k dokonalosti, zčásti čalouněný kůží a použitím inovativních recyklovaných materiálů – jak se na elektromobil jako symbol ekologického cestování sluší.

Porsche Taycan – elektromobil na jedničku s hvězdičkou

Přejít zpět