Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

Představujeme vám pět ostřílených borců a neodolatelných krasavců v jednom. Jsou nachystaní vozit vás přesně tak, jak si přejete. Každý z těchto vozů je jiný, ale se žádným neuděláte chybu.

Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

Mercedes-Benz S 65 AMG Coupe

Možná navenek působí důstojně, ale pod kapotou skrývá hotové „dělo“. Tenhle borec, pocházející z dílny sportovní divize AMG, je poslední mohykán ve společenství šestilitrových dvanáctiválců třídy S a také jeho pýcha.

Dosahuje maximálního výkonu 463 kW/630 koní s maximálním točivým momentem 1 000 Nm a díky silnému agregátu zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,3 sekundy. Rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, ale věřte, že by to dokázal rozpálit mnohem víc. Dvojitě přeplňovaný dvanáctiválec je jedna ruka se sedmistupňovým automatem Speedshift Plus 7G-Tronic. Podle potřeby a nálady přepínáte mezi třemi režimy, Controlled Efficiency, Sport a Manual.

A měli byste vědět, že S 65 si oblíbí i vaše šrajtofle: tohle super auto umí za málo peněz zahrát hodně muziky. V kombinovaném cyklu spotřebuje 11,9 litru benzinu na 100 kilometrů, což je o 2,4 litru méně než u předchozí generace.

Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

BMW M8 Gran Coupé First Edition

Gran Coupé spojuje mimořádný výkon s jedinečným tvarem karoserie a zvětšeným prostorem pro cestující na zadních sedadlech. Jste-li především praktická povaha, tohle auto si zamilujete.

Jeho vysokootáčkový motor V8 s technologií M TwinPower Turbo dosahuje maximálního výkonu 441 kW/600 koní a Gran Coupé dovolí zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy.
S osmiválcem ochotně spolupracuje osmistupňová automatická převodovka, která nabízí hned tři režimy řazení. Standardem je pohon všech kol s aktivním M diferenciálem na zadní nápravě a také aktivní elektronicky řízené tlumiče a elektromechanické řízení.

Konkrétně automobil z naší nabídky je mimořádný ještě něčím dalším – pochází z M8 Gran Coupé First Edition, limitované série 400 vozů, jejímž prostřednictvím výrobce oslavil uvedení modelu na trh. Automobily z edice poznáte podle zeleného laku BMW Individual Aurora Diamond Green s bronzově zlatými akcenty, žlutě podsvícených potkávacích světel, kovaných M kol z lehké slitiny a také podle koženého čalounění Merino v hnědé barvě Taruma Brown.

Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

Audi RS Q8

Tváří se namachrovaně, to dělá ta obří maska vyrobená z uhlíkového vlákna a obří kola, největší, jaká kdy automobilka pro své modely použila. Že jeho vzhled 2,3 tuny vážícího energického siláka není jen o image, zjistíte při pohledu pod kapotu. Pod ní se ukrývá dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů, z něhož dostanete rovných 600 koní a hustých 800 Nm. Ne nadarmo se Audi RS Q8 chlubí titulem nejrychlejšího SUV na legendárním německém okruhu Nürburgring. Přes dvacet kilometrů dlouhou trasu obkroužilo v úctyhodném čase 7:42.

Co je podstatné, stejně dobře jako v režimu RS se mu daří i při běžné jízdě. A díky spotřebě okolo jedenácti litrů vás nepřipraví o výplatu ani v jednom z obou nastavení. Na RS Q8 je zajímavá právě vyváženost obou jeho poloh. Je to silné a rychlé auto, ale zároveň stěží najdete praktičtější a komfortnější vůz. Design interiéru není nijak výjimečný, ale komu záleží na originalitě, když může sklopením zadních sedadel získat zavazadlový prostor s celkovou kapacitou až 1 755 litrů. K tomu si přičtěte vzduchový podvozek s aktivními tlumiči a stabilizátory a můžete vyrazit na nákupy.

Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

Mercedes-Benz G 500 4×4²

Tento jedinečný model, který postrádá přímou konkurenci, budí buď nadšení, nebo odpor. Nenechá nikoho chladným, a proto ti, kdo se pro něj rozhodnou, si kupují jeho výjimečnost a také styl, který si Géčko za dlouhé roky dokázalo udržet. Ostatně Mercedes-Benz G 500 4×4² nepostrádá ani sběratelskou hodnotu.

Na ulici ho díky nezaměnitelné karoserii, více než dvoumetrové výšce a zvýšenému podvozku s dvojitě odpruženými koly nemáte šanci přehlédnout. Napomáhají tomu i masivní rozšířené blatníky, světelná rampa s LED světly nebo obří trubky na boku jako výfuk. Ostatně možná ani nebudete chtít vystoupit, protože uvnitř najdete opravdový luxus.

K pořádné reprezentaci patří pořádný motor. Verze G 500 4×42 využívá benzinový motor, tedy čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec, a výkon 422 koní určitě není málo. A jestli jste si doteď mysleli, že je to jen limuzína na vysokých kolech, není to pravda. Mercedes-Benz G 500 4×4² je opravdový off-road, pro kterého v Česku sotva najdete dost obtížný terén. Retardéry, díry, překážky? Vy snad nějaké vidíte a cítíte?

Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

Bentley Bentayga V8 First Edition

Zcela mimořádná Bentley Bentayga V8, navržená, zkonstruovaná a ručně vyráběná v anglickém Crewe, navazuje na nebývalý úspěch svého předchůdce. Bentayga je jako 4v1. Šikovně kombinuje schopnosti všestranného a výkonného cestovního vozu, luxusní limuzíny, prostorného rodinného vozu a terénního vozidla – je ve své podstatě nejuniverzálnějším automobilem na trhu.

Osmiválcový, čtyřlitrový motor s krouticím momentem 770 Nm dovoluje dosáhnout rychlosti až 290 km v hodině a zrychlit z 0 na 100 km za 4,5 sekundy. Zaujmou úchvatná dvaadvacetipalcová, pětipaprsková kola v černém provedení, černé koncovky výfuku a také interiér, který je ukázkou dokonalé řemeslné práce a vládne v něm karbon a kvalitní kůže. Jestli toužíte po maximálním výkonu, skvělých jízdních vlastnostech a luxusu prvotřídní kvality, v tomto modelu Bentley jste doma.

Připraveni zaparkovat ve vaší garáži

Přejít zpět