Proč je luxusní auto dobrá investice?

Investovat do auta jako do spotřební věci, která rychle ztrácí na hodnotě, může jen naivní člověk – aspoň se to často říká. Ale je to pravda? Zapomeneme-li aspoň na chvíli na peníze, tak není. Život přece není jen o „má dáti – dal“.   Jsou ryze prakticky založení jedinci, kterým je jedno, jestli sedí v rozvrzané rachotině, nebo v superluxusním vozítku. Jediné, co je zajímá, je dostat se z jednoho místa na druhé, případně převézt nákup, psa nebo květináč s palmou. Vy ale zřejmě patříte k lidem, kteří chtějí od auta mnohem víc, ne?  

Proč je luxusní auto dobrá investice?

Není jen image a reprezentace

Prémiové vozy ztělesňují komfort a kvalitu, posilují image a reprezentují svého majitele. Tohle platí obecně, ale než si vyberete konkrétní model, měli byste si ujasnit, co dalšího si od svého od auta slibujete. Přece jen nejde o „hračku“ za pár korun. Pro inspiraci nabízíme několik tipů. Co když je pro vás hlavní …

… svižná jízda

Není nic opojnějšího než sešlápnout plyn a dovolit adrenalinu kolovat v žilách. Možná jste mladí a neklidní, chcete udělat dojem na svou „srdcovou dámu“, nebo si jen tak dopřát pocitu svobody, nezávislosti a síly.

Správnou odpovědí na vaše touhy je BMW M2 Competition, kompaktní dvoudveřové kupé s pohonem zadních kol. Ti, kdo tohoto výkonného, ostrého sporťáka vyzkoušeli, si nemohou vynachválit bujné stádo 410 koní pod kapotou, připravené zrychlit z nuly na 100 kilometrů za 4,2 sekundy. Maximální rychlost je limitovaná 250 km/h, ale díky paketu M Driver´s dokáže auto svištět ještě o 30 km/h rychleji.

Není zvyklé šourat se po okreskách, to poznáte už z toho, že je vybavené systémy mazání a chlazení, které byly testované na závodních tratích. Vyššímu výkonu jsou uzpůsobené i jízdní vlastnosti BMW M2 Competition, což dokazuje vzpěra z uhlíkových kompozitů, která v prostoru motoru vyztužuje přední části vozu a zpřesňuje řízení.

Proč je luxusní auto dobrá investice?

… luxusní kancelář

Jste obchodníci tělem i duší a auto vám kromě každodenní přepravy slouží hlavně jako kancelář. Abyste mohli vyřídit e-maily a telefonáty a zapsat si poznámky z jednání, preferujete prakticky řešený interiér.

Možná ještě pohodlněji než za pracovní stolem se budete cítit v Mercedesu-Benz třídy S. Jako komfortní lze označit úctyhodné rozměry (nejen) interiéru, posezení na sedadlech s masážními programy, vyhříváním a odvětráváním a také velkorysé zpracování přístrojové desky, která připomíná tablet naležato.

Máte-li v oblibě displeje, bude se vám Mercedes-Benz třídy S líbit: můžete jich v interiéru mít až pět. Kromě jmenované obrazovky ještě displej pro nastavení navigace či klimatizace, další s rozšířenou realitou pro řidiče a dále dva u zadních sedadel. A výkon a jízdní vlastnosti? Řekněme, že ani nebudete vědět, že jedete. A na místě budete vždycky včas.

Proč je luxusní auto dobrá investice?

… pohodlí a bezpečnost na cestách

Nepotřebujete lámat rychlostní rekordy, nejdůležitější je dojet do cíle pohodlně a bezpečně. Máte svoje důvody – možná neradi riskujete, možná vezete na zadních sedadlech malé děti.

Vaším favoritem je Mercedes-Benz GLC. Pořídíte ho s pohonem na přední, nebo na všechna kola, ovšem pouze s automatickou převodovkou, která umí velmi citlivě řadit. Motor je odhlučněný, o vibracích nemůže být řeč. Klidná a hladká jízda je tedy zaručena. A to i v náročnějším terénu, díky chytré elektronice, vychytanému pohonu kol a tuhé konstrukci.

Mercedes-Benz GLC má rád nové technologie, tudíž budete mít k ruce zástup šikovných asistentů. Za zmínku stojí aktivní asistent řízení, jenž umí auto sám zastavit, jakmile vyhodnotí riziko hrozící nehody, a po zapnutí blinkru dokáže též změnit jízdní pruh. Ale jestli vás tyhle vychytávky neinteresují, nechte je být, pohodlně se usaďte a užijte si točení volantem ve zdařile navrženém interiéru.

Proč je luxusní auto dobrá investice?

Uvědomte si, co vám dalo

Vraťme se k úvodu zmíněné smysluplnosti investice. Až se z nějakých důvodů rozhodnete svoje auto zas prodat, nejspíš nedostanete tolik peněz, kolik jste za ně zaplatili.

Ale vezměte si, kolik příjemných a radostných chvil jste díky němu (nebo i v něm) mohli zažít. Jak známo, pocity štěstí a spokojenosti upevňují naše zdraví a prodlužují život. A to z koupě auta dělá dost dobrou investice, nebo snad ne?

Přejít zpět