Škodovky parkují u nás, rozeberte si je

Marně sháníte škodovku a máte dojem, že snad zmizely z povrchu zemského? Řekneme vám proč: Všechny se shoufovaly u nás. Parkuje tu víceméně kompletní škodovácká rodinka. Chcete Kodiaq, Octavii, Scalu, nebo Superb? Zastavte se, než se zas rozletí do světa.

Škodovky parkují u nás, rozeberte si je

Jakékoliv auto značky Škoda je sázka na jistotu. Solidní, prověřená kvalita, která vás nikdy nenechá ve štychu. Auto, na něž je spoleh, chce v nejisté době každý. Teď záleží, k čemu ho potřebujete?

Škodovky parkují u nás, rozeberte si je

Kodiaq? Ten uveze všechno!

V tomto obřím SUV (i na poměry této kategorie) můžete vyvézt všechny své přítelkyně najednou, vzít na dovolenou široké příbuzenstvo, nebo přibrat dětem na cestu Sněhurku i se všemi trpaslíky.

Kodiaq pojme hodně pasažérů a taky hodně zavazadel. A přitom nabízí každému cestujícímu dostatek prostoru a pohodlí, ergonomická sedadla i dostatek odkládacích možností.

A třetí dobrá zpráva? Kodiaq je možná medvěd, ale rozhodně ne otesánek, co se při každé příležitosti nacpe k prasknutí. Žere“ necelých šest litrů na 100 kilometrů, jak mu jeho tvůrce předepsal.

Scala, půvabná a tichá společnice

Kde se vzal ten zvláštní název? „Scala“ znamená v latině „schody“ nebo „žebřík“ a podle automobilky symbolizuje zásadní krok vpřed v segmentu kompaktních automobilů. Scala svými rozměry vyplňuje mezeru mezi Fabií a Octavií. Pokud je pro vás první moc malá a druhá zas velká, tohle je řešení.

Na Scalu je radost pohledět. Je to pěkné auto, které má velké šance získat si srdce žen. Netváří se jako drsňačka, spíš se prezentuje jako neokázalá, elegantní osobnost. S virtuálním kokpitem, kde si sami navolíte, co chcete cestou sledovat.

Scala se pyšní hlavně perfektními jízdními vlastnostmi. Možná se budete muset cestou podívat ven z okýnka, abyste se ujistili, že skutečně jedete. Tak tichá umí být.

Octavia reprezentuje i sveze rodinu

Je vůbec třeba říkat něco o „oktávce“, vůbec nejprodávanějšímu modelu Škody? Vyrábí se od roku 1996, dnes už ve čtvrté generaci, přičemž oblíbenější je jako kombi. Nejčastěji slouží v roli osvědčeného firemního vozu, ale oblíbili si ji i soukromí uživatelé.

Pořídit si Octavii možná není originální, ale tenhle automobil má mnoho předností. Octavia v kterékoliv generaci je především prostorná. Vpředu mají dostatek pohodlí i vzrostlí cestující a ani děti v autosedačkách na zadních sedadlech je nekopou do zad.

Prostorný je též kufr. Potřebujete převézt kočárek? Proč ne, a klidně přidejte i pár kufrů. Octavia to všechno skousne, zvlášť ve zmíněné kombi verzi. K tomu přičtěte dobré jízdní vlastnosti, pevný podvozek a zvlášť příznivé náklady na údržbu – a hned budete vědět, kam sáhnout, potřebujete-li prověřený rodinný vůz.

Škodovky parkují u nás, rozeberte si je

Vlajková loď? Superb je velký a elegantní

Vystupuje v roli vlajkové lodi automobilky, která vyznává jistý luxus, ale ne zas tak velký, aby vás zruinovala údržba.

Svět blázní po SUV, zatímco tenhle konzervativní fešák nabízí to nejlepší z kategorie klasických sedanů a kombíků střední třídy. Superb ovšem přesahuje střední třídu svou prostorností – hlavně na zadních sedadlech hravě převyšuje možnosti mnohých luxusních limuzín.

Líbit se vám bude i kvalitní zpracování interiéru a dobrá ergonomie. Pravda je, že vaše tělo si užije příjemnější jízdu než ve srovnatelných SUV. Tohle auto si na nic nehraje a můžete mu vždycky důvěřovat.

Přejít zpět