V luxusní náruči velkého medvěda

Kořeny „medvědího“ modelu GLE sahají až do roku 1997, tehdy se ale ještě skrýval pod zkratkou ML. Zvlášť zvenčí je vidět, že věk Mercedesu GLE mimořádně svědčí. Zakulatil se, prostorově rozšířil (u auta je to fajn) a stal se z něho rodinný typ, který na svých obřích kolech odveze na víkend tříčlennou rodinu klidně i se všemi prarodiči. Po návratu pak vyloží slunečník, kempinkovou sadu i lopatu na odklízení sněhu, nahodí důstojný výraz reprezentativního vozu pro úspěšné manažery a podnikatele a vyrazí na služební cestu. Tohle luxusní SUV se vám bude líbit, protože má:

V luxusní náruči velkého medvěda

► rozvážné pohyby

Jestli toužíte po pohodlném a příjemném svezení (a může být zároveň i svižné), nastoupili jste do správného vozu. Řečeno s trochou nadsázky, stěží si všimnete, že už nesedíte doma na gauči, ale ocitli jste se v autě.

Díky dvoustupňovým tlumičům Agility Control budete při jízdě vnímat jen jemné pohupování vozu. Vzduchový podvozek Airmatic pak funguje jako polštář, na němž svižně poletíte krajinou, aniž byste měli nutkání sešlápnout plynový pedál. Nebudete mít chuť rušit ten příjemně omamný klid v kabině. Výkonný, leč skvěle odhlučněný motor vás ani při plném pracovním nasazení nebude vytrhovat ze zamyšlení ani z hovoru se spolucestujícími.

A co hlavně, budete v bezpečí. Bezpečnost je totiž jedním z hlavních argumentů pro koupi tohoto impozantního mercedesu. Víte, že modely GLE a i ty předchozí ML sbírají v nárazových testech Euro NCAP pravidelně pět hvězdiček? A to není všechno, GLE se také pyšní armádou bezpečnostních asistentů, kteří se postarají o příjemný pocit a maximálně vám ulehčí ovládání vozu.

V luxusní náruči velkého medvěda

► chytrý mozek

Mercedesu GLE si budete hovět jako ve vesmírné lodi. Pod zadnicí měkké sedadlo, za čelním sklem skoro panoramatický výhled, před očima futuristicky pojatou palubní desku. Od té nebudete moci odtrhnout zrak.

GLE je vybaveno nejnovější a nejdokonalejší generací multimediálního systému Mercedes-Benz User Experience (MBUX). Je nejenže úžasně chytrý, ale poslechne vás na slovo, a to i když na něho budete mluvit česky. V tomhle ohledu je automobilka nedostižná.

A pak je tu další sympatická věcička, a sice rozšířená realita v navigaci. Ukáže vám trasu na normální mapě, ale i prostřednictvím kamery. Vždy na konkrétním místě budete díky zobrazené šipce přesně vědět, kam odbočit. A kamera se spíná i na semaforu, abyste dobře viděli a nehnali méďu na červenou.

V luxusní náruči velkého medvěda

► velké břicho

Kufry vám nestačí, a proto s sebou rádi vozíte skříně a psovi boudu? 690 listrů zavazadlového prostoru, který GLE v pětimístném provedení nabízí, by mělo stačit. A navzdory přítomnosti četných zavazadel zůstane dost místa i na kolena spolucestujících.

Možná vás zaujme, že když si vyrazíte v menším počtu, budete moci sklopit zadní sedadla a tím získáte ohromujících 2055 litrů. A pořád ještě zůstává dostatek místa pro odkládání věcí v kabině.

V luxusní náruči velkého medvěda

Přejít zpět