Víte, co všechno ovlivňuje cenu vozu?

Cena auta odráží najeté kilometry, spotřebu, počet majitelů, opotřebovanost interiéru či druh paliva. Chcete-li ale, aby byl váš vůz drahý nejen ve vašich očích, ale aby ho tak v budoucna vnímal i další možný vlastník, nešetřete na výbavě.

Víte, co všechno ovlivňuje cenu vozu?

Na tohle byste měli ve vlastním zájmu myslet už při koupi automobilu. Nejen proto, že zrovna výbavu, za kterou se vám nebude chtít připlatit, budete při používání auta sami postrádat. Jde i o to, že díky pořízení konkrétního prvku si váš vůz lépe udrží svou hodnotu. Říkáme to z vlastní letité zkušenosti prodejců prémiových aut. O čem přesně mluvíme?

Víte, co všechno ovlivňuje cenu vozu?

Co potěší řidiče i posádku

Menší vozy: Tady zákazníci poptávají především parkovací kameru (senzory už jsou dnes samozřejmost), vyhřívaná sedadla a příplatkové exteriérové pakety (jako jsou AMG Paket u vozů Mercedes-Benz nebo M-paket u BMW).

Limuzíny: K výše řečenému přidejme odvětrávaná sedadla, 360stupňové kamery a u prodloužených long verzí – s ohledem na lepší manipulaci – natáčení zadní nápravy. Dále se počítají prémiové audiosystémy, příplatková kůže (Designo apod.) a masážní sedadla.

SUV: Nemělo by chybět tažné zařízení, už proto, že nemusí posloužit pouze k tažení vozíku nebo vleku, ale dá se na ně přidělat třeba držák na kola. Proč taky složitě upevňovat převážené věci na střechu, když je tu mnohem pohodlnější možnost. Co dál? Cestující na zadních sedadlech (hlavně děti) ocení na delších cestách multimediální systém. Vítaným prvkem výbavy pro toho, kdo nemá možnost parkovat vůz v garáži, je nezávislé topení.

Víte, co všechno ovlivňuje cenu vozu?

Střechy, barvy, světla

Možná vás napadlo: a co panoramatická střecha nebo head-up displej? Tady se zájemci dělí na dva tábory. Jedni vrtí odmítavě hlavou, druzí si neumí představit, že by používali vůz bez těchto prvků. Head up displej spoustě motoristů „překáží“ ve výhledu a panoramatickými střechami dříve do vozu zatékalo nebo aspoň vrzaly (což ale o u nových modelů neplatí).

Pokud budeme mluvit o barvě vozu, osvědčuje se (například u modelů BMW X5/X7) kombinovat příplatkové barvy, čili nebrat jen černou, bílou či šedou. A to stejné platí o interiéru, kde klienti často poptávají světlou kůži, popřípadě hnědou nebo červenou.

Ještě jsme nezmínili osvětlení, kdy u všech dražších vozů doporučujeme připlatit si za prémiové LED/laserové světlomety. Halogeny už jsou v dnešní době bohužel přežitek (hodí se do vozů typu VW Transporter, používaných víceméně pro práci).

Víte, co všechno ovlivňuje cenu vozu?

Raději víc – i když za víc peněz

Kdybychom to měli shrnout, zákazníci si často a rádi při výběru zánovního vozidla připlatí a před méně vybaveným autem dají přednost tomu s lepší výbavou, byť za vyšší cenu.

Přejít zpět