Z nabídky AS Classics – Ferrari 575 M Maranello

Vezměme to úplně od začátku a sestupme v rodokmenu ze „syna“ na „otce“. Ferrari Maranello s o něco nižším číslem 550 je totiž zásadní model v historii značky se vzpínajícím se ořem – a jeho potomek po něm leccos důležitého zdědil.

Z nabídky AS Classics – Ferrari 575 M Maranello

Ne náhodou byla pětsetpadesátka v roce 1996 oficiálně představena zrovna na Nürburgringu. Kde jinde mohla automobilka předvést, že vůz s motorem uloženým vpředu může být stejně rychlý jako sportovní konkurence (s pohonnou jednotkou před zadní nápravou). A co víc, taky pohodlnější a praktičtější. Ano, Ferrari 550 Maranello právem řadíme k nejsvižnějším autům 90. let 20. století a zároveň díky liniím karoserie k těm nejfešáčtějším. (Může za to Lorenzo Ramaciotti ze studia Pininfarina.)

Takové dědictví bylo tedy ve hře. Ferrarri 575 Maranello, jehož první kus sjel z výrobní linky 2002, se designem hrdě hlásí ke svému „rodiči“. Stejné křivky karoserie, maličko zmenšená maska, lehce pozměněné vzduchové otvory. Nepatrné úpravy, protože proč měnit dokonalé?

A uvnitř? Skvělé technologie plus zkušenosti z F1 rovná se perfektní stroj. Označení automobilu korespondovalo se změnami pod kapotou. Zvýšení objemu dvanáctiválce a podstatně vyšší výkon a točivý moment pohonné jednotky. Přepracované odpružení podvozku, na jehož vývoji se podílel sám velký Michael Schumacher. A nezapomeňme na nově vyvinuté pneumatiky. Ferrari 575M Maranello lehce zmohutnělo a s maximální rychlosti 325 km/h přeběhlo taťku o 5 km/h. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládlo v čase 4,25 s.

Ferrarri 575 Maranello mělo také to nejlepší z toho, co představovala konkurence. Rychlost srovnatelnou s Lamborghini Murcielago, praktickou každodenní použitelnost jako Aston Martin Vanquish. Navíc bylo krásné… A pořád je! Sami se jedním kouskem můžete kochat třeba denně ve vlastní garáži. Tenhle modrý hřebec má na tachometru sotva 20 170 kilometrů a je v perfektním stavu. Skvělá investice? O tom není pochyb.

Nabídka investičních vozů AS Classics

Z nabídky AS Classics – Ferrari 575 M Maranello

Z nabídky AS Classics – Ferrari 575 M Maranello

Přejít zpět