Mercedes Karla Gotta čeká na nového majitele. Budete to vy?

Tohle je neodolatelná nabídka pro všechny, kdo mají rádi božského Káju a kromě cédéček s jeho písněmi touží po jedinečné upomínce na svého idola, o jaké se běžnému fanouškovi nesní. Stručně řečeno, Gottův Mercedes Benz třídy S parkuje teď u nás a je k mání. Jen si to představte: držet v ruce volant, jehož se dotýkal sám Mistr, koukat se za jízdy stejným oknem, jakým se díval na svět on… A kdyby vám náhodou někdo ohledně předchozího majitele nevěřil, ukážete mu originální techničák a zelenou kartu s vlastnoručním umělcovým podpisem. Lákavé, ne?

Mercedes Karla Gotta čeká na nového majitele. Budete to vy?

Když pohodlí a luxus, tak jedině třída S

Mluvíme o Karlu Gottovi, takže řeč je o vůbec nejprodávanější luxusním sedanu na světě. Má samozřejmě bohatou výbavu, v níž nechybí elektricky nastavitelná přední sedadla s pamětí, elektricky ovládané střešní okno, tempomat, multifunkční volant, xenonové světlomety a vzduchové odpružení s nastavitelnou výškou a tuhostí.

Pohodlí na cestách slavný tenorista potřeboval ze všeho nejvíc, vždyť během kariéry najezdil po silnicích stovky tisíc kilometrů. Automobily byly důležitou součástí života, měl rád nová, módní a komfortní auta, kdepak veterány!

Mercedes Karla Gotta čeká na nového majitele. Budete to vy?

Nechtěl se v nich vrtat, auta si rád užíval

Jako čtyřiadvacetiletý si Karel Gott pořídil Opel Kapitän z roku 1958. Bylo to jeho první auto a zároveň poslední ojetina, pro kterou se kdy rozhodl. Stačil ji nabourat ještě při zpáteční cestě do Prahy – sám si totiž auto převážel ze Západního Německa, kde byl na zájezdu s divadlem Semafor. Po Opelu přišly na řadu Saab 96 V4 a Alfa Romeo GTV 2000. Už jako hvězda západoněmeckého publika si zpěvák pořídil Porsche 911 Carrera 3.2 G50.

Pak si vyzkoušel sedan Mercedes-Benz 190 2.3-16. Ten Zlatého slavíka natolik nadchnul, že pak vystřídal několik mercedesů, většinou právě třídy S. Renomované německé značce zůstal Gott věrný po zbytek života.

Přejít zpět